Co je to doména, a proč je třeba ji ověřit jsme již popsali v tomto článku. Zde si vysvětlíme, co je to Bounce doména a jak ji ověřit.

Každý e-mail, který je odeslán přes Ecomail v sobě nese informaci, že je odeslán pomocí služby Ecomail. Jedná se o tzv. "envelope-from sender" neboli bounce doména, kterou je v našem případě doména "bounce.ecomailapp.cz".

Pokud chcete ještě zvýšit důvěryhodnost a doručitelnost vašich newsletterů pomocí nastavení vlastní bounce domény, je třeba vytvořit doménu 3. řádu (např. mailing.ecomail.cz). Z této domény budete svá sdělení odesílat. Ke své doméně 3. řádu přidáte CNAME záznam dle následujícího postupu:

1. Přihlaste se do svého webhostingu

2. Vyberte doménu k ověření, ze které chcete odesílat své newslettery (např. mailing.mujshop.cz)

3. Zvolte možnost úpravy DNS záznamů

4. Pro CNAME (Bounce) záznam vyplňte

Typ záznamu:

CNAME

Název:

mailing.mujshop.cz

Hodnota:

sparkpostmail.com

5. DKIM záznam zde nevyplňujte

6. SPF záznam zde nevyplňujte

7. Zadejte doménu mailing.mujshop.cz do sekce Domény ve vašem Ecomail účtu a kliknete na možnost "zkontrolovat nastavení DNS". SPF, DKIM i BOUNCE hodnoty by měly svítit zeleně. Pokud ne, vyčkejte. Hosting si na ověření domény bere až 48 h. Případně se obraťte na support@ecomail.cz

8. Nyní můžete odesílat své newslettery z vaší ověřené domény. Tedy například Veronika@mailing.mujshop.cz

9. E-mail pro odpovědi můžete nastavit jiný než odesílací. Odesílat tedy budete například z Veronika@mailing.mujshop.cz, ale e-mail pro odpovědi můžete nastavit na Veronika@mujshop.cz

FAQ:

Hlásí mi to, že doména není ověřená. Přitom ověřenou doménu mám.

Pokud se vám před odesláním kampaně objevuje hláška, že doména není ověřená, a přitom v sekci Domény svítí doména jako ověřená, zkontrolujte, zda v nastavení kampaně odesíláte z této domény. Nebo není v doméně překlep? Nepoužíváte e-mail s jinou doménou, kterou nemáte ověřenou? Pokud ano, můžete doménu ověřit dle postupu výše. Nebo odesílat z již ověřené domény.

Nemám žádnou vlastní doménu, co s tím?

Vlastní doménu si můžete zřídit u jednoho z mnoha webhostingů jako je Wedos, Active24 a další.

TIP:

Zlepšete ještě více svou doručitelnost pomocí trackovací domény.

Našli jste odpověď?