"Facebook Lead Ad" je speciální forma reklamy na Facebooku, pomocí které můžete sbírat kontakty přímo z Facebooku, rychle a jednoduše. A to s důrazem na použitelnost na mobilních zařízeních, které dnes tvoří nejvýraznější část návštěvnosti Facebooku, i největší podíl otevřených e-mailů.

Podívejte se na video, přímo od Facebooku:

Postup a propojení s Ecomailem je velmi jednoduché, ve zkratce si stačí vytvořit reklamu na Facebooku a jako typ reklamy zvolit "Lead Ads". Následně v Ecomailu v seznamu kontaktů propojit tuto reklamu s Ecomailem a kontakty se vám automaticky synchronizují s vaším seznamem kontaktů včetně všech detailů.

Tak jednoduché to je! Podívejme se však na celý proces podrobně.

1) Vytvoříte reklamní kampaň na Facebooku

Prvním krokem je vytvoření reklamní kampaně na Facebooku, jako cíl kampaně zvolte novinku "Collect leads for your business (NEW)", následně zvolte stránku na Facebooku, ke které se bude daná reklama vázat. K této stránce musíte mít administrativní práva a právě tuto stránku následně propojíte s Ecomailem.

Následně nastavíte vše potřebné pro vaši kampaň (Audience, Budget a podobně) a v dalším kroku pak obsah reklamy, tedy texty, obrázek, Call to action a podobně. V posledním kroku tvorby kampaně pak nastavíte formulář, který se objeví ve chvíli, kdy uživatel klikne na vaši reklamu.

V této části v podstatě nastavíte přihlašovací formulář k vašemu newsletteru. Tedy jaké informace chcete sbírat a jak se bude formulář chovat. Vytvoříte nový formulář, nastavíte jeho jméno a následně vyberete, které údaje chcete od uživatelů sbírat. (kliknutím na "Show more options" zobrazíte více možností)

V dalších krocích již jen nastavíte detaily formuláře a propojíte ho s Ecomailem.

2) Propojíte reklamní formuláře s Ecomailem

V tomto kroku propojíme Facebook Lead Ads s Ecomailem tak, aby byl každý kontakt poté, co vyplní formulář, ihned přidán do seznamu v Ecomailu. Můžete tak spouštět i libovolné automatické kampaně.

Vyberete si seznam kontaktů, kam chcete nové kontakty přidávat a kliknete v pravém menu na "Facebook Leads".

Kliknete na tlačítko pro připojení Facebooku a vyberete stránku, kterou jste v prvním kroku propojili s reklamou na Facebooku.

Hotovo! Kontakty z Facebooku jsou automaticky a živě synchronizovány s vaším seznamem kontaktů u Ecomailu!

Našli jste odpověď?