Co je to Merge tag?

Pokud chcete odeslat 100 emailů a v každém potřebujete mít specifické oslovení a odlišnou zprávu, aniž byste se každému e-mailu věnovali individuálně, použijte naše merge tagy. Jsou to speciální hesla, která jsou nahrazována obsahem. Vytvoříte pouze jeden e-mail (jednu šablonu) a místo konkrétního jména vložíte heslo, tedy merge tag. Jak vidíte na obrázku níže merge tag pro oslovení *|VOKATIV|* byl automaticky nahrazen oslovením “Kristino” a merge tag pro měsíc *|mesic|* byl nahrazen “březen”.

 

Nejprve je však nutné mít u každého kontaktu vše nastavené správně. V tomto případě oslovení a měsíc.

Oslovení nemusíte vyplňovat ručně, stačí spustit “Skloňování & Svátky“  ve sloupci vlevo po kliknutí na seznam kontaktů. Vyskloňují se vám jména v daném seznamu kontaktů. Chcete vědět více? Klikněte na "Skloňování & Svátky"

Pokud chcete použít jiný merge tag, než je oslovení (např. titul před jménem), tak přehled všech přednastavených merge tagů naleznete zde.

V případě, že potřebujete do šablony vložit svůj vlastní merge tag, který není v Ecomailu předem nadefinovaný např. měsíc, musíte jej nastavit v rámci seznamu kontaktů v sekci “vlastní pole” (opět ve sloupci vlevo). Všechna vlastní pole je ideální mít nastavené před importem kontaktů.

Screenshot_23.png

Jak vkládat Merge tagy do šablony

Vytváříte šablonu a přejete si do ní vložit merge tag. Jsou dvě varianty, jak můžete postupovat. Buď vypíšete znění merge tagu přímo do textu viz přehled merge tagů, a nebo vložíte do šablony textový blok, v toolbaru kliknete na “personalizace”, případně “vlastní pole”, které jste si v minulosti vytvořili, a vyberete příslušný merge tag.

Je možné vytvářet i tzv. podmíněné merge tagy. Typickým příkladem je oslovení Vážená paní/Vážený pane, kdy se dle pohlaví merge tag nahradí správným obsahem.

 

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.