Tvorba a odeslání SMS kampaně

Pokud máte ke svým kontaktům již nahraná telefonní čísla a zakoupené kredity, samotná tvorba vám zabere už jen chvilku. V případě, že jste si ještě kredity nezakoupili, můžete tak učinit v Nastavení účtu v sekci SMS kredity. Více informací naleznete zde.

Jak na SMS kampaň

1. V horní záložce kliknete na možnost Kampaně.

 

2. Zde si zvolíte typ kampaně – buď e-mailovou, nebo SMS kampaň. V našem případě kliknete na SMS kampaň a napíšete Název kampaně.

3. Ve třetím kroku si vyberete Seznam kontaktů nebo Segment (vybranou skupinu ze seznamu kontaktů) nebo Kombinaci seznamů kontaktů, kterým budete chtít rozeslat svou SMS kampaň a kliknete na modré tlačítko Pokračovat.

4. Zde si nastavíte Základní informace, kde ještě můžete změnit Název kampaně a nastavit Jméno odesílatele

5. V dalším kroku se dostáváme k samotnému textu SMS zprávy. Kromě klasického textu můžete použít také merge tagy. Ty jsou stejné jako v e-mail kampaních a jejich přehled naleznete v tomto článku.

  • maximální délka je 160 znaků textu BEZ diakritiky a symbolů (například €)
  • v případě používání diakritiky a symbolů je maximální délka zprávy 70 znaků
  • zprávy delší (než 160 znaků bez diakritiky a 70 znaků s diakritikou) budou rozděleny do více             SMS zpráv a každá SMS bude účtována jako jednotlivá SMS dle našeho ceníku
  • pokud používáte merge tagy, může se délka SMS pro každý kontakt lišit (například rozdíl v               délce jména Jano a Karolíno)
  • SMS se odesílají ze systémového čísla a není na ně zatím možné odpovědět nebo se z nich             odhlásit

6. V šestém kroku si můžete svou kampaň otestovat na vlastním čísle. Při testování kampaně však nebudou merge tagy fungovat. Tedy znění SMS bude přesně takové, jak jej vidíte v bodě 5.

Telefonní číslo zadávejte vždy včetně předvolby.

7. V před posledním kroku ještě vidíte shrnutí celé kampaně. Tedy jméno odesílatele a text zprávy. Kampaň můžete odeslat ihned nebo naplánovat odeslání na libovolný den i hodinu.

8. Posledním krokem je už jen samotné odeslání kampaně.

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.