Vytvoření preferenčních skupin

Chcete dát klientovi na výběr jaká sdělení od vás bude dostávat? Zda by si rád četl o lyžování a dostával novinky o poslední řadě lyží, ale naopak letní sporty a cyklistika ho nezaujala, nebo by rád odebíral sdělení o všech sportech? Dejte zákazníkovi možnost volby už při přihlášení k odběru obchodních sdělení. Vybrat si může jednu variantu, nebo jejich kombinaci. Vždy bude mít možnost preference, tedy daná témata, která mu zasíláte, změnit, nebo se z nich úplně odhlásit.

Nastavení Suscriber preferences ve formulářích, aneb jak dát zákazníkovi možnost výběru

Preference nastavíte v seznamu kontaktů, do kterého sbíráte své kontakty pomocí formulářeOdkaz na přihlašovací stránku“. V tomto formuláři se budou preference zobrazovat.

1. Nejprve zvolíte seznam kontaktů

2. V seznamu kontaktů kliknete na sekci „Skupiny

Screenshot_103117_104244_AM.jpg

3. Vpravo nahoře vyberete možnost „Vytvořit novou skupinu“ a otevře se okénko pro tvorbu skupiny, kde si nastavíte libovolné preference

Screenshot_103117_105956_AM.jpg

Je možné nastavit několik typů dotazníků jako jsou:

  • Zaškrtítka – výběr jedné, či více variant
  • Přepínače – výběr pouze jedné ze zobrazených variant
  • Výběr – možnost výběru pouze jedné z vyrolovaných variant

Screenshot_103117_112030_AM.jpg

  • Nezobrazovat – touto funkcí přidáte neviditelnou poznámku k danému kontaktu (např. zdroj sběru kontaktu – formulář na webu)

4. Jakmile doplníte název skupiny, můžete přidat libovolné množství kategorií

Screenshot_103117_122739_PM.jpg

5. Po vytvoření skupiny se všemi preferencemi ji uvidíte přímo ve formuláři kontaktů

Screenshot_103117_103726_AM.jpg

Takto mohou vypadat Subscriber Preferences ve formuláři

Screenshot_103117_011418_PM.jpg

 

Jak postupovat, když chci vložit výběr kategorií do newsletteru?

Pokud chcete dát svému zákazníkovi možnost editace svých preferencí, stačí použít merge tag, podobně jako tomu je u odkazu pro odhlášení, nebo online verze.

Pro vložení odkazu pro editaci preferencí označíte text, v tomto případě „zde“ a kliknete na malou sponečku v toolbaru. Vyskočí vám okno, kde do pole url vložíte merge tag:

*|PREFERENCES|*

Je možné i editovat původně vybraný text „zde“ a zda si přejete, aby odkaz vyskočil v novém okně.

 Screenshot_103117_021156_PM.jpg

 

Práce s kategoriemi u jednotlivých kontaktů

Ke každému kontaktu se připojí taková kategorie, kterou si při zadávání svého e-mailu do formuláře vybral. V detailu kontaktu jsou skupiny vidět přímo v sekci „Skupiny“

Pokud je jeden kontakt ve více seznamech kontaktů, zobrazí se veškeré kategorie ze všech seznamů. V tomto případě, je zákaznice Alena pouze v jednom seznamu kontaktů a to v seznamu „Na Salaši“. Tento seznam má pouze jednu Skupinu preferencí a to „Chci zasílat novinky ohledně:“

Screenshot_103117_012108_PM.jpg

Nyní vidíte veškeré preference u každého kontaktu individuálně. Pokud budete chtít vybrat skupinu kontaktů, kteří si vybrali jen jednu kategorii a vidět kolik kontaktů zadalo danou kategorii, jednoduše ji vysegmentujete. Na tento segment poté odešlete newsletter týkající jen vybrané kategorie. Jak pracovat s kontakty pomocí segmentů se dozvíte zde.

 Screenshot_103117_044223_PM.jpg

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.