Import a aktualizace kontaktů

Základem e-mail marketingu je čistý, aktuální seznam e-mailových kontaktů. Před tvorbou nového seznamu se vždy zamyslete, jak budete v budoucnu spravovat vaši databázi kontaktů.  

Kontakty do Ecomailu přidáte následujícím způsobem.

Nový seznam kontaktů

Otevřete si záložku "Kontakty" a vpravo nahoře klikněte na "přidat seznam kontaktů". Následně vyplníte základní údaje pro tento seznam a kliknete na "vytvořit seznam". 

Název seznamu - slouží pouze pro váš přehled, příjemce jej neuvidí

Jméno odesílatele - jméno, které se bude zobrazovat příjemcům jako jméno odesílatele, může se jednat o vaše jméno nebo třeba jméno společnosti - mujobchod.cz

E-mail od - e-mailová adresa, která se bude zobrazovat příjemcům jako e-mail odesílatele např. info@mujobchod.cz

E-mail pro odpovědi - e-mailová adresa, kam budou chodit odpovědi na newslettery. 

 

Import

Nyní máte seznam připraven a ještě potřebujete nahrát všechny vaše kontakty. Kliknete vpravo nahoře na "import" a před vámi se objeví několik možností, jak kontakty přidat. 

  • import ze souboru CSV nebo z excelu

Připravte si vaše kontakty v excelu tak, aby byl každý kontakt zvlášť na řádku. Následně všechny kontakty zkopírujte a vložte do pole pro vložení kontaktů. Až budou kontakty vložené, klikněte na "importovat kontakty". 

Poté stačí pojmenovat jednotlivé sloupce - e-mail, jméno, město apod. Jestliže v nabídce nenajdete název pole, můžete si přidat vlastní - "přidat jako nové pole"

 

Před finálním importem je možné ještě vybrat, zda jde o běžně přihlášené, odhlášené nebo odražené kontakty.

Pokud seznam, do kterého nahráváte, už některé kontakty obsahuje, systém to dokáže vyhodnotit a kontakt znovu nenahraje.

Může se stát, že kontakty, které jste nahráli v minulosti jsou nyní v seznamu odhlášené nebo odražené. Pokud byste tyto kontakty nahráli znovu, v daném seznamu (např. v odhlášených) zůstanou. 

V případě, že u nahraných kontaktů potřebujete pouze aktualizovat informace (např. máte již nahraný e-mail, ale chcete přidat ještě jméno a adresu dodatečně), stačí kontakty nahrát znovu a zatrhnout "u nalezených kontaktů aktualizovat údaje". 

Následně už jen kliknete na "importovat kontakty" a počkáte pár minut, než budou kontakty načteny do vámi vybraného seznamu. 

 

Jestliže chcete vaše kontakty nahrát v souboru CSV, připravte si je na export, klikněte na vybrat soubor a čekejte, než bude soubor nahrán. Následně je postup stejný jako při kopírování z excelu.

  • vložení kontaktů přímo do formuláře

Tato metoda je vhodná, pokud importujete pouze e-mailové adresy. Kontakty můžete vyplnit ručně nebo zkopírovat. Pozor - vždy jeden kontakt na řádek. Následně postupujete jako u importu z excelu. 

  • asistovaný import

Pokud by vám ani jedna z těchto možností nevyhovovala, můžete využít asistovaný import, kdy pouze vložíte jakýkoli soubor s kontakty, do poznámky napíšete vaše požadavky, kliknete na "zaslat žádost o asistovaný import" a my provedeme import za vás.

 

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.