Jak převedu csv do excelu?

Pokud potřebujete exportovat vaše kontakty z různých řešení, které využíváte např. také z Ecomailu, vyexportovaný soubor je ve většině případů ve formátu .csv. Data v tomto formátu jsou vlastně pouze v jednom sloupci oddělené čárkou nebo jiným znakem. Tato data prakticky nelze upravovat. 

Můžete si však soubor převést do excelu a jednotlivé informace tak rozdělit do sloupců. Budete tak mít jméno, příjmení, e-mail apod. zvlášť ve sloupci. Následně můžete některé ze sloupců jednoduše vymazat nebo třeba přidat nové. 

Jak na to?

Otevřete si nový prázdný excel soubor, klikněte na DATA - NAČÍST EXTERNÍ DATA - Z TEXTU. Následně vyberete soubor, který chcete převést.

 

Jakmile vyberete soubor, je potřeba ještě provést následující nastavení. Po importu zatrhněte "oddělovač - pole jsou oddělena speciálními znaky (čárka, tabulátor) a klikněte na "další".

 

 

V druhé kroku zvolte typ oddělovače dle toho, jak máte data v importovaném csv souboru oddělené - tabulátor, středník, čárka apod., klikněte na "další".

 

 

 

V posledním kroku už jen na "dokončit". Následně vyberete, kam se data vloží. Většinou se automaticky vyplní hned první buňka, klikněte tedy na ok a je hotovo. 

 

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.