Import a aktualizace kontaktů

Jakmile máte vytvořen seznam kontaktů, můžete se pustit do importu svojí databáze do daného seznamu.

K importu kontaktů se dostanete rozkliknutím příslušného seznamu kontaktů, kam chcete kontakty naimportovat. Nejprve kliknete nahoře v liště na "Kontakty" poté vyberete daný seznam kontaktů a otevřete ho. Nakonec kliknete na "Import" vpravo nahoře a nebo "Importovat kontakty" vlevo.

Screenshot_091718_040905_PM.jpg

Importovat databázi je možné hned několika způsoby:
1. Copy & paste - ideální v případě, že chcete pouze překopírovat kontakty, které máte například v jednom sloupci ve wordu, nebo textovém dokumentu
2. Z CSV souboru - pokud máte vygenerovaný soubor ve formátu z csv
3. Z Excel souboru - překopírujete veškeré buňky, které máte ve svém excel souboru
4. Asistovaný import - když si nevíte rady, přetáhnete svůj soubor s databází do pole a my se o to postaráme za vás

1. Import pomocí Copy & paste

V případě, že máte pouze e-maily (a žádné další informace, jako je jméno, příjmení apod.) ve sloupci, můžete využít nejrychlejší variantu importu Copy & paste, kde pouze překopírujete sloupec s e-maily do pole k importu a dáte importovat.

Nezapomeňte na zakliknout, že máte od všech kontaktů souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Screenshot_091718_040507_PM.jpg

Po kliknutí na tlačítko "Importovat kontakty" se dostanete do druhého kroku importu, kde je třeba nastavit pole. Že se jedná o e-mail. V případě, že nastavení zůstane k vyplnění, kontakty se nenaimportují.

Screenshot_091718_042104_PM.jpg

V druhém kroku také nastavujete, zda se jedná o import kontaktů aktivních, odhlášených, nebo odražených.
Aktivní kontakty jsou ty, na které chcete odesílat své newslettery a započítávají se do celkového počtu vašich kontaktů v účtu.
Odhlášené kontakty jsou ty, které se odhlásili z vašich newsletterů. Tyto kontakty nepatří do aktivních kontaktů a do celkového počtu kontaktů ve vaší Ecomail databázi se nezapočítávají.
Odražené kontakty, neboli vrácené kontakty jsou ty, které se nepodařilo doručit. Tyto kontakty také nepatří do aktivních kontaktů ve vaší databázi.

2. Z CSV souboru

Pakliže máte kontakty v csv souboru, stačí pouze nahrát soubor do vyznačeného pole, zakliknout souhlas se zasíláním sdělení a zvolit možnost "Naimportovat kontakty".

V druhém kroku importu nezapomeňte pojmenovat sloupce. Pokud jich je tam více než jen e-mail. Jako například: Jméno, Příjmení, Ulice, Země a další. Jinak se kontakty naimportují bez těchto polí.

3. Z excel souboru

Pro import z excelu si nejprve otevřete daný excel a překopírujte veškerá pole pomocí ctrl+c a pomocí ctrl+v překopírujte do rámečku pro vložení kontaktů. Nezapomeňte zaškrtnout, že máte souhlas se zasíláním sdělení a pokračovat pomocí "Importovat kontakty".

Ecomailapp.cz__1_.png

V následujícím kroku importu nezapomeňte nastavit (pojmenovat) sloupce. Sloupec s e-mailem, jméno, příjmení, ulice apod. Pokud vkládáte nějaké vlastní informace, můžete vložit jako vlastní pole. "Přidat jako nové pole" a dle obsahu vlastního pole uveďte do druhé kolonky zda se jedná o obsah "Text" "Číslo" "URL" nebo "Datum" v případě, že vkládáte datum, vždy musí být ve formátu RRRR-MM-DD ať už u pole vlastního, nebo přednastaveného, jako například "Narozeniny".

Screenshot_091818_061802_PM.jpg

V tomto kroku opět volíte možnost importu kontaktů jako Běžné (Aktivní) přihlášené kontakty, Odhlášené, či Odražené. V případě, že importujete kontakty ze Spam stížností. Naimportujte je jako kontakty Odhlášené.

 4. Asistovaný import

Nedaří se Vám ani podle nápovědy import? Přesuňte soubor s databází do pole u asistovaného importu a napište poznámku, co a jak si přejete naimportovat.

 

Aktualizace kontaktů

Pokud již v seznamu kontaktů kontakty máte, ale chcete databázi pouze aktualizovat ať už o nové údaje (přidáváte jméno, příjmení, vlastní pole, štítky apod.) nebo o nové kontakty, postupujete zcela stejně jako v případě prvotního importu. Jedinou změnou je, že v druhém kroku importu kliknete na možnost "U NALEZENÝCH KONTAKTŮ AKTUALIZOVAT ÚDAJE"

Screenshot_092018_111108_AM.jpg

Nemusíte se bát, kontakty se tímto způsobem nezduplikují. Pouze se ke stávajícím kontaktům přidají pole, případně se obsah polí upraví novými. Nové kontakty se včetně nových polí přidají.

V jaké podobě importovat:

Telefonní číslo - vždy s předvolbou (například +421123456789)
Datum - pouze ve formátu RRRR-MM-DD
E-mail - vždy jeden e-mail na jednom řádku. V případě, že je na jednom řádků e-mailů více, Ecomail dokáže naimportovat pouze ten první

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.