Slevové kupóny v automatizaci

Pokud chcete odesílat zákazníkům slevové kupóny, uděláte to velmi snadno skrze naše automatizace.
První krok bude nahrání vámi vygenerovaných kupónů do vašeho Ecomail účtu. Záložku slevové kupóny naleznete zde: Správa účtu - Slevové kupóny.

Do šablony e-mailu se slevou přidáte merge tag *|ECM_COUPON|* Ten je následně nahrazen unikátním slevovým kódem. Pozor, tento merge tag funguje pouze v automatizacích. V rámci klasických kampaní se merge tag nenahradí nahraným kupónem. Pro použití slevového kupónu v běžných kampaních můžete použít buď stejný kód pro všechny odběratele např. blackfriday123 nebo si unikátní kódy naimportovat do vlastního pole ke každému kontaktu.

Import kupónů

Pro nahrání klikněte na importovat slevové kupóny. Formát kupónu záleží na vás, řídit se bude především tím, jak máte nastaven systém kupónů ve svém e-shopu apod.

Můžete využít jak přímé vložení do textového pole, kde každý kupón musí být na novém řádku, tedy například takto:

Nebo lze nahrát csv soubor, který kupóny obsahuje. Zde platí stejné pravidlo, tedy každý kupón na nový řádek.

Tvorba šablony

Nyní je potřeba připravit šablonu, ve které bude merge tag pro slevový kupón *|ECM_COUPON|*. Jakmile bude v šabloně tento merge tag několikrát, propíše se všude stejný (jeden) kupón. 

Šablona může vypadat například následově:

Nastavení automatizace

Jako třetí krok je nastavení samotné automatizace, která bude slevový kupón obsahovat v šabloně e-mailu. Vytvoříme si tedy základní automat, který při triggeru Přihlášení do seznamu odešle e-mail s předem připravenou šablonou slevový kupón.

Přehled odeslaných kupónů

Na záložce slevové kupóny můžete vidět čísla jak odeslaných kupónů tak těch, které máte k dispozici. Na grafu máte zobrazený měsíční přehled odeslaných kupónů včetně těch posledních odeslaných (komu, v jaký čas a konkrétní kupón).

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.