Ověření domény u Webnode

Ověření domény druhého řádu/subdomény a trackovací domény u hostingu Webnode

Monika Marešová avatar
Autor: Monika Marešová
Aktualizováno před více než týdnem

K čemu slouží ověření domény a jaký je rozdíl mezi doménou druhého a třetího řádu, se dozvíte v hlavním článku o ověření domény. Pokud dáváte přednost videonávodu, pokračujte na instruktážní video na našem YouTube.

Služba Webnode bohužel neumožňuje nastavení DNS záznamů zákazníkem. Proto je v tomto případě nutné požádat podporu Webnode. Webnode následně záznam nastaví za vás.

Ověření domény v hostingu Webnode je možné provést pouze u placených účtů.

V tomto článku najdete:

Jaké záznamy pro ověření domény použít?

Abyste získali přesné znění záznamů pro ověření domény, postupujte podle následujících kroků:

  1. Vstupte do správy domén v účtu kliknutím na váš e-mail v pravém horním rohu, skrze možnost Domény.

  2. Klikněte na Nová doména a do zobrazeného pole vložte url adresu domény (například domena.cz), na které se vaše doména bude nacházet a ze které budete realizovat vaši rozesílku.

  3. Následně klikněte na Pokračovat.

  4. Po zobrazení informace, kde má vaše doména jmenné servery v dalším kroku zvolte, zda ověříte doménu druhého řádu nebo bounce doménu. Rozdíl mezi typy domén jsme pro vás zahrnuli zde.

  5. Kliknutím na vybranou možnost se zobrazí záznamy, které zkopírujete

Jak zažádat o ověření

Jelikož služba Webnode neumožňuje nastavení DNS záznamů zákazníkem, je zapotřebí kontaktovat přímo podporu dané služby.

Níže naleznete znění požadavků, které můžete do Webnode odeslat. Rozmyslete si ale dopředu, zda budete chtít ověřovat doménu druhého nebo třetího řádu (subdoménu). Jaký je rozdíl mezi odesílací doménou druhého řádu a subdoménou, se dozvíte zde.

📩 Připravte si e-mail snadno kliknutím na tento odkaz, nebo kontaktujte podporu hostingu na adrese podpora@webnode.cz. Do e-mailu poté doplňte následující hodnoty, nebo hodnoty zkopírované přímo v aplikaci.

V případě ověření domény třetího řádu (subdomény)

1. Záznam - typ CNAME

Typ:

CNAME

Název:

novinky

(název Vaší subdomény)

Data:

sparkpostmail.com

2. Záznam - typ TXT

Typ:

TXT

Doména:

ecomail._domainkey.novinky

(podle názvu CNAME záznamu)

Text:

v=DKIM1; k=rsa; h=sha256; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0diuxLOeJJuRRu6v4Xnau70JIEEFGnkiiu6PK3i+1pGKyoLOyJFzk+Ah8zRoujJSzv95nxtDYERVpGxfgu+JXkV3ZDJucMkd/SxKIQ8pJ0Uk1MKKkUFnYgvOxW5Umq8VNpstZZfjhCRcYgb1Iw+oFabBbfShIM98yuaN7Q7KKcQIDAQAB

V případě ověření domény druhého řádu

  1. Záznam - TXT

Typ:

TXT

Doména:

ecomail._domainkey

Text:

v=DKIM1; k=rsa; h=sha256; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0diuxLOeJJuRRu6v4Xnau70JIEEFGnkiiu6PK3i+1pGKyoLOyJFzk+Ah8zRoujJSzv95nxtDYERVpGxfgu+JXkV3ZDJucMkd/SxKIQ8pJ0Uk1MKKkUFnYgvOxW5Umq8VNpstZZfjhCRcYgb1Iw+oFabBbfShIM98yuaN7Q7KKcQIDAQAB

V případě ověření trackovací domény

  1. Záznam - CNAME

Typ:

CNAME

Název:

track

Data:

spgo.io

Dokončení ověření v Ecomailu

Odesílací doména

Po uložení záznamů se vraťte do Ecomailu, kde kliknete na Mám hotovo. U odesílací domény se zobrazí notifikace, ve které vás informujeme, že SPF záznam nastavujeme automaticky za vás. Klikněte na pokračovat.

Propsání záznamů může trvat i 48 hodin, proto vyčkejte. Zpravidla se záznamy propíší dříve (záleží na hostingu) .

TIP: Zkontrolujte stav ověření kliknutím na tlačítko Kontrola nastavení.

Ověřená doména je označena zeleným štítkem “Ověřeno”. Doménu můžete využít k odeslání vaší kampaně.

Trackovací doména

Po uložení záznamů se vraťte do Ecomailu, kde kliknete na Mám hotovo. Dále vyčkejte na propsání záznamů. To může trvat i 48 hodin, proto vyčkejte. Zpravidla se záznamy propíší dříve (záleží na hostingu).

Jakmile trackovací doménu úspěšně ověříte, můžete ji připojit k odesílací doméně ve vašem účtu. Klikněte na možnost Přidat vedle pole pro trackovací doménu:

Ve výběrovém okně vyberte ověřenou trackovací doménu a pokračujte kliknutím na možnost “Nastavit”. Po potvrzení okna se trackovací doména úspěšně připojí k odesílací doméně.

💭 Nevíte si rady? Zašlete nám snímek obrazovky z vašeho hostingu na náš chat, nebo na e-mail support@ecomail.cz. Rádi vám poradíme.


Dostali jste odpověď na svou otázku?