Co vše potřebuji, abych mohl Ecomail využívat?

Seznam kontaktů

První a nejdůležitější věc je databáze kontaktů. Tu musíte mít vlastní - mohou to být vaši zákazníci nebo lidé, kteří vám dali souhlas k zasílání obchodních sdělení (přihlásili se k odběru vašeho newsletteru).

Pokud nemáte vlastní databázi, můžete ji s Ecomailem začít budovat. Pomohou vám s tím předpřipravené formuláře pro sběr kontaktů, které můžete umístit na své stránky. Kontakty můžete sbírat také na Facebooku. Stačí si přidat na vaši Facebookovou stránku formulář pro sběr kontaktů tzv. Facebook Page Tab. Novinkou pro efektivní sběr kontaktů z Facebooku jsou Facebook Lead Ads.

Kupované databáze jsou určitě špatnou (a nelegální) cestou. My žádné takové databáze nevlastníme a pokud odhalíme, že využíváte kupovanou databázi a nemáte tedy souhlas se zasíláním obchodních sdělení od všech příjemců, zablokujeme vám účet a ihned s vámi ukončíme spolupráci.

Doména

Hromadný e-mail by měl být vždy odeslán ze soukromé domény (např. info@mojefirma.cz), není žádoucí odesílat například ze Seznamu (@seznam.cz), nebo Gmailu (@gmail.com). Proč neposílat e-maily z freemailové adresy zde.

Pokud takový e-mail nemáte, je nejprve potřeba ho založit. Většina hostingů poskytuje minimálně první e-mailovou schránku zdarma a stačí tedy jen vznést požadavek u vašeho webmastera a nová adresa je funkční během několika desítek minut. Umožní vám to posílat hromadné e-maily a zároveň to působí profesionálně i v běžné komunikaci s vašimi zákazníky.

Nemáte vlastní doménu? Cena cz domény je nyní okolo 200 korun za rok, tak proč si jednu nepořídit?

Povinné ověření domény

Chcete-li odesílat e-maily z Vaší domény (např. mujeshop.cz), u placených účtů je potřeba tuto doménu ověřit přidáním dvou DNS záznamů. V nastavení vašeho účtu klikněte na "Domény", vložte doménu a následně klikněte na "zkontrolovat nastavení DNS".  Speciálně pro vaši doménu jsou vygenerovány záznamy, které musíte vyplnit.

Podrobný návod pro nastavení DNS záznamů naleznete zde.

Obsah e-mailu

Dále potřebujete šablonu - obsah e-mailu. Ten si u nás můžete vytvořit pomocí našeho intuitivního editoru šablon. I bez znalosti programování si tak můžete vytvořit pěkný newsletter podle vlastních představ. Otestujte náš nový editor. Stačí, když v sekci "šablony" kliknete na "vyzkoušet nový editor šablon". V naší nápovědě naleznete návod pro práci s editorem.

A můžete začít s e-mail marketingem...

Pokud už máte založený účet u Ecomailu, nic dalšího nepotřebujete a můžete tedy s Ecomailem směle začít. Free verze je pro vás připravena hlavně proto, abyste si mohli v klidu vyzkoušet všechny funkce a rozhodnout se, zda jsme pro vás to pravé. Zdarma můžete v databázi udržovat až 500 kontaktů, ovšem měsíčně je možné odeslat pouze 100 e-mailů. Pokud vám tento počet nestačí, je potřeba vybrat jeden z našich placených tarifů

 

Máte další otázky? Odeslat požadavek

0 Komentáře

Prosím přihlaste se, abyste mohli napsat komentář.