Produktové feedy jsou dostupné pouze pro tarif MARKETER+ a maximální velikost je 500 MB.

Začněte využívat produktové XML feedy také v našem editoru šablon a zbavte se zdlouhavé tvorby produktového newletteru jednou pro vždy. Díky použití feedu budete mít své produkty v šabloně během několika minut, včetně všech potřebných informací o produktu. 

Začněte importem feedu

V interaktivním editoru můžete pracovat s produkty ze svého XML feedu (Heuréka.cz, Zboží.cz, Google). XML feed jednoduše nahrajete do účtu:

Nejprve vyberte typ vašeho feedu a poté vložte URL adresu svého XML feedu.

Potvrďte přidání feedu kliknutím na tlačítko Přidat zbožový feed.

Váš feed se synchronizuje během 24 hodin. Pokud feed potřebujete synchronizovat dříve, klikněte na ikonu "ruční synchronizace" (dvě šipky v kruhu) u daného feedu.

Přidejte produkty do šablony 

Po synchronizaci XML feedu už můžete začít pracovat s produkty v rámci editoru šablon. Ve struktuře své šablony vyberte místo, kam chcete produkt vložit. Do zvoleného místa jednoduše přetáhněte tlačítko Produkt.

Následně klikněte na kolečko pro nastavení. V seznamu vyberte svůj feed, konkrétní produkt vyhledáte jednoduše podle názvu. V dalším nastavení vyberte, které informace chcete zobrazit (cenu, název, tlačítko, obrázek, popis, cenu před slevou). Všechny informace si můžete v příslušných záložkách upravovat.

Cena před slevou

U produktového feedu heureka.cz a zbozi.cz můžete využít položku

<PRICE_BEFORE> 123 </PRICE_BEFORE>

k plnění ceny před slevou, kterou následně v editoru naleznete v nastavení zobrazení produktu:

Tato funkce je nyní připravována i pro produktový feed google merchants.

Použijte přednastavené produktové bloky

Pro ještě rychlejší práci můžete využít přednastavené bloky, které přichází s přednastavenou strukturou a obsahem, vy si pouze navolíte konkrétní produkt. Z části Základní bloky se překlikněte na Předpřipravené. Poté si zvolte takovou strukturu, která se vám bude hodit. Vybrat si můžete například jednoproduktové struktury nebo čtyřproduktové.

Do této přednastavené struktury už jen přidáte produkty z feedu způsobem, který je popsán výše. Kompletní šablonu tak složíte během chvilky.

Případné úpravy produktů můžete provádět na všech nahraných produktech najednou. Stačí, když si v levém panelu zapnete Aplikovat pro všechny produkty najednou. Pokud třeba upravíte barvu tlačítka, změna barvy se projeví u všech produktů. 

V současné době také připravujeme funkci dynamického produktového bloku. Vhodné produkty pro své zákazníky tak již nebudete muset vybírat sami, Ecomail to na základě získaných informací udělá za vás.

Našli jste odpověď?