Všechny sbírky
Příprava e-mailové šablony
Gravatar –⁠⁠⁠⁠⁠ přidání profilové fotky ke jménu odesílatele
Gravatar –⁠⁠⁠⁠⁠ přidání profilové fotky ke jménu odesílatele

Ulehčete uživatelům identifikaci vašich e-mailů prostřednictvím Gravataru. Využijte fotografii nebo třeba logo vaší společnosti.

Kateřina Sokolová avatar
Autor: Kateřina Sokolová
Aktualizováno před více než týdnem

Na otevření e-mailů má vliv mnoho faktorů. Mezi nejvýznamnější prvky patří jméno odesílatele, předmět e-mailu a také preheader. Ozvláštněte hromadnou rozesílku díky profilové fotografii.

Gravatar dostupný pouze pro poštovního klienta Gmail. 📬

Stále populárnější jsou v e-mail marketingu obrázky a videa, tak proč nezvýšit open rate e-mailingu také tím, že vašim příjemcům usnadníte identifikaci doručeného e-mailu pomocí profilového obrázku i jména odesílatele. Právě k tomu využijte platformu Gravatar.

1. Co je Gravatar?

1. Co je Gravatar?

Gravatar je online nástrojem (pod Wordpressem), kde si vytvoříte profil se svojí e-mailovou adresou a připojíte profilovou fotku, která bude poté s e-mailem spojena. Nahraný obrázek je pak k dispozici právě v hlavičce e-mailu nebo v ostatních online profilech, kde používáte stejnou adresu. Pro správnou synchronizaci je důležité použít e-mailovou adresu, kterou využíváte pro vaši rozesílku.

2. Kde všude se projeví?

Gravatar jsme otestovali za vás. Kteří poštovní klienti Gravatara akceptují?

Momentálně se obrázek odesílatele e-mail zobrazuje v pořádku u poštovního klienta Gmail, kde při otevření příchozího e-mailu vypadá takto:

Vliv na zobrazení Gravataru u Gmailu má to, zda má odesílatel nahranou fotku ve svém Gmail profilu nezávisle na Gravatarovi.

U operačního systému Android je zobrazení závislé na poštovní schránce jednotlivých uživatelů. Funkce bohužel není podporována u kontaktů, které mají poštovní schránku na Seznam.cz, Centrum.cz nebo Outlooku. Gravatar se propisuje také do dalších online platforem, jakou je např. Slack apod.

3. Jak nastavit vlastního Gravatara?

​Gravatar se pojí s polem E-mail odesílatele v nastavení kampaně. Gravatara proto nastavte pro e-mailovou adresu, z níž kampaně odcházejí:


Pokud odesíláte kampaň za pomoci domény druhého řádu, využíváte v poli E-mail odesílatele ve tvaru např. info@domena.cz. V tom případě propojte gravatara s e-mailem ve tvaru info@domena.cz.

Jestliže kampaně posíláte z bounce domény, v poli E-mail odesílatele využíváte adresu ve tvaru např. info@novinky.domena.cz. V takovém případě musíte propojit gravatara s adresou ve tvaru info@novinky.domena.cz. Pokud tuto e-mailovou adresu ještě nemáte, bude třeba ji založit. Ohledně možností se případně spojte s technickou podporou hostingu.

Vlastního gravatara pro e-mailing nastavíte během pár minut na platformě Gravatar, kde po registraci propojíte svůj e-mail s obrázkem nebo fotografií.

Stejnou fotku nahrajte také do svého profilu v účtu Gmail. Po přihlášení do účtu vpravo nahoře klikněte na svoji profilovou fotku a zvolte ikonu tužky:

Vyberte možnost Přidat fotografii.

Nahrajte požadovaný soubor a změny uložte. ✅


Po úspěšné editaci se fotografie zobrazí na místě původní ikony:

Takto nastavený gravatar nezapomeňte před ostrou rozesílkou otestovat.

Úspěšně nastavená profilová fotka u kontaktu vypadá v příchozí kampani otevřené u poštovního klienta Gmail takto:


💭 Nenašli jste odpověď? Napište nám na chat nebo e-mail support@ecomail.cz. 😊

Dostali jste odpověď na svou otázku?