Základní nastavení formuláře

V hlavní nabídce nastavení se nastavuje typ formuláře (viz výše), zdroj (který se propíše ke kontaktu, tedy například: slevový pop-up formulář Vánoce 2018, formulář z patičky apod.) a rozměry formuláře. Dále zde naleznete další podnabídky nastavení.

Aktualizace kontaktu: pokud chcete aktualizovat údaje u již registrovaných kontaktů, můžete jednoduše ve formuláři zapnout tuto funkci -> pak se kontakt z formuláře "propíše" znovu, ovšem nemění se jeho původní datum registrace a zdroj

Nastavení zobrazení (pouze u vysouvací lišty a pop-up formuláře)

V tomto nastavení je možné více personalizovat zobrazení formuláře. Na výběr je:

  • URL je

  • URL obsahuje

  • URL neobsahuje

  • URL odpovídá výrazu*

Tedy můžete mít nastavené, aby se formulář zobrazoval například pouze na URL https://www.vasweb.cz/formular, nebo aby se naopak formulář nezobrazoval uživatelům při nákupu (tj. URL neobsahuje objednavka).

*Zde lze využít regulárních výrazů neboli regex. Jedná se o komplikovanější způsob, jak popsat jedním řetězcem množinu řetězců. Více se můžete dočíst zde.

Nastavení pop-upu (pouze u pop-up formuláře)

U pop-upu lze nastavit barva křížku pro zavření formuláře a zejména nastavení zobrazení, kdy se pop-up uživateli ukáže. Možnosti jsou následující:

  • Ihned po načtení stránky - jakmile se načte celá stránka, načte se i pop-up

  • Po zobrazení několika stránek - pokud uživatel navštíví x stránek na vašem webu, tak se pop-up zobrazí (např. pokud nastavíte 3, na 3. navštívené stránce se pop-up zobrazí)

  • Po několika vteřinách strávených na stránce - po x vteřinách se pop-up zobrazí

  • Při pokusu o opuštění stránky - pop-up se zobrazí v případě, že uživatel vyjede kurzorem mimo stránku

  • Po odskrovolání několika pixelů - pop-up se zobrazí jakmile uživatel odskroluje daný počet pixelů

TIP: Testování pop-up formuláře

Pokud chcete otestovat váš formulář, stane se vám, že po prvním zavřením pop-up okna se již znovu neotevře - to je správné chování pop-upu, nicméně pro testování obtížné.
Proto jsme připravili speciální parametr, který lze přidat do odkazu kde máte formulář. Přidáním se bude ignorovat, zda byl již formulář otevřen.

Parametr: ecmwdebug
Příklad: https://www.ecomail.cz/?ecmwdebug

Nastavení lišty (pouze u vysouvací lišty)

U lišty lze nastavit barvu křížku, barvu lišty samotné a text na liště.

Práce s více kroky ve formuláři

U formulářů je možné přidat druhý i třetí krok. V těchto krocích navíc můžete vložit sekundární informace nebo pole, které se do prvního kroku příliš nehodí. Může se tak jednat například o pole pro město nebo telefon, které nejsou pro uživatele povinné, a proto se hodí do druhého kroku.

Krok přidáte bílým křížkem (max. 3 kroky) a jednotlivý krok odeberete červeno-bílým křížkem v pravém horním rohu.

Krok "Po odeslání"

Tento krok se zobrazí po potvrzení a odeslání formuláře, můžete v něm tedy například uživateli poděkovat za přihlášení k newsletteru, případně vložit speciální kupón či odkaz na slevu. Tento krok se upravuje obdobným způsobem jako krok první.

Našli jste odpověď?