Buďte mezi prvními a vyzkoušejte si všechny skvělé funkce nové verze našeho editoru na přípravu šablon – a že jich opravdu není málo 😊.

Beta verzi editoru si snadno sami aktivujete ve svém účtu následujícím způsobem:


1. Přihlaste se do vašeho Ecomail účtu a přejděte do sekce Správa účtu -> Nastavení:

2. Ve spodní části stránky si můžete pomocí přepínače zapnout nový editor šablon (případně jej také vypnout). Pro potvrzení klikněte na Uložit změny:

Do této sekce nastavení se také prokliknete přes odkaz v sekci Šablony:


Pokud máte nový editor aktivní, zobrazí se vám v sekci Šablony upozornění
"Nyní používáte nový editor šablon":


Od této chvíle tedy můžete vytvářet šablony v nové verzi editoru, případně si v ní upravovat stávající, již vytvořené šablony.

⚠️ Nová a stará verze editoru jsou v jiném formátu a nejsou tedy zcela kompatibilní. Při přepínání mezi nimi je tedy si dát pozor na následující body:


1. Změny a jejich automatické zálohování

  • v případě, že se po úpravě šablony v novém editoru vrátíte ke starému editoru, v šabloně uvidíte pouze původní zálohu, kterou automaticky vytváříme při přechodu na nový editor, tj. změny provedené v novém editoru se v původním editoru neprojeví

2. Tvorba nové šablony v novém editoru

  • šablona vytvořená z prázdné šablony v nové verzi editoru (tj. možnost vlastní design šablony) se po otevření ve starém editoru zobrazí jako prázdná a nepůjde použít při odeslání v testu ani v kampani


⚠️ Upozornění na výjimky:
Někteří poštovní klienti nemusí reagovat/respektovat nastavení šablony newsletteru z našeho editoru, protože některé funkce nemusí podporovat. Podívejte se tedy prosím níže, k jakým rozdílům může ve výsledných rozesílkách docházet a jakých e-mailových schránek se tyto výjimky týkají:

  • Nový editor umožňuje nastavení skrytí obsahu nejen na mobilních zařízeních, ale také na desktopu. V případě, že si u vybrané struktury nastavíte skrytí pro desktop, však bude toho nastavení ignorováno u poštovních příjemců Centrum.cz, Volny.cz a Thunderbird ignorována z důvodu jejich specifického nastavení, a obsah se na PC zobrazí.

  • Pokud e-mail otevíráte na telefonu v poštovním klientovi Gmail v prohlížeči, jsou e-maily zobrazené stejně jako na desktopu (neplatí pro aplikaci Gmail, ve které je bráno v potaz, že je e-mail otevírán na mobilu).

  • V poštovním klientovi Thunderbird se při zobrazení na PC zobrazí newsletter jako by šlo o mobilní zařízení, a to u všech verzí před verzí 78.11.0.

Našli jste odpověď?