Pokud potřebujete exportovat vaše kontakty z různých řešení, které využíváte např. také z Ecomailu, vyexportovaný soubor je ve většině případů ve formátu .csv. Data v tomto formátu jsou vlastně pouze v jednom sloupci oddělené čárkou nebo jiným znakem. Tato data prakticky nelze upravovat.

Můžete si však soubor převést do excelu a jednotlivé informace tak rozdělit do sloupců. Budete tak mít jméno, příjmení, e-mail apod. zvlášť ve sloupci. Následně můžete některé ze sloupců jednoduše vymazat nebo třeba přidat nové.

Jak na to?

Otevřete si nový prázdný excel soubor, klikněte na DATA - NAČÍST EXTERNÍ DATA - Z TEXTU . Následně vyberete soubor, který chcete převést.

Jakmile vyberete soubor, je potřeba ještě provést následující nastavení. Po importu zatrhněte oddělovač - pole jsou oddělena speciálními znaky (čárka, tabulátor)  a klikněte na další.

V druhé kroku zvolte typ oddělovače dle toho, jak máte data v importovaném csv souboru oddělené - tabulátor, středník, čárka apod., klikněte na další.

V posledním kroku už jen na dokončit. Následně vyberete, kam se data vloží. Většinou se automaticky vyplní hned první buňka, klikněte tedy na ok a je hotovo.

Našli jste odpověď?