Sklik je reklamní systém, díky kterému lze propagovat váš obchod ve vyhledávači Seznam a na dalších nejnavštěvovanějších webech českého internetu. Díky integraci nyní můžete vytvářet okruhy z vašich aktivních kontaktů, případně můžete využít automatizace pro přihlášení kontaktů do okruhů ve vašem Skliku.

V nápovědě naleznete:

  1. Co integrace nabízí?

  2. Jak Sklik s Ecomailem propojíte?

  3. Jak s pluginem pracovat?

  4. Okruhy v automatizaci

Co integrace nabízí?

Integrace vám umožní přenášet do Sklik účtu zvolený seznam kontaktů, segment, anebo kontakty, které projdou scénářem automatizace.

POZOR! Kontakty musí mít schválené obchodní podmínky společnosti Seznam.cz. V opačném případě v aplikaci vyskakuje hláška:

Jak přijmout obchodní podmínky pro Sklik?

Obchodní podmínky naleznete po přihlášení do Sklik účtu -> Nástroje -> Retargeting -> Vytvořit seznam -> E-mailový:

Jak Sklik s Ecomailem propojíte?

  1. Přihlaste se do vašeho Sklik účtu, přejděte do sekce Nastavení -> Získat přístup k API (ve spodní části stránky).

  2. Pokud nemáte vygenerovaný API klíč, nechte si vygenerovat nový. Dále jej zkopírujte v celé jeho délce (i s e-mailovou adresou na konci). Přejděte do Ecomailu a v sekci Integrace vyberte Sklik plugin:

  3. Do vyskakovacího okna vložte zkopírovaný API klíč a klikněte na "Propojit":

  4. Při propojení je třeba odsouhlasit obchodní podmínky Seznam.cz. Ty odsouhlasíte při vytváření prvního seznamu na Skliku v sekci Nástroje -> Retargeting -> Vytvořit seznam -> Typ seznamu (E-mailový).

  5. Aplikace vás po úspěšném propojení přesměruje na stránku "Sklik okruhy".

Jak lze s pluginem pracovat?

Okruhy pro Sklik naleznete v sekci Další -> Sklik:

V této sekci zjistíte, k jakému Sklik účtu jste připojeni, naleznete zde veškeré aktivní okruhy (vytvořené v aplikaci Ecomail) a můžete zde také vytvořit nový okruh:


Pokud si přejete vytvořit nový okruh, jednoduše klikněte na tlačítko "Vytvořit nový okruh". Aplikace vám umožní okruh pojmenovat, zvolit výstižný popisek a určit si, zdali se do okruhu má přenést určitý segment kontaktů (lze zvolit i celý seznam), či prázdný segment, do nějž se budou kontakty přenášet pomocí automatizace:

Okruh vytvořený v Ecomailu se vám rovnou přenese do propojeného Sklik účtu:

POZOR: Kontakty se do segmentu v Skliku přenesou do druhého dne!

Okruhy v automatizaci

S Sklik integrací je možné pracovat rovněž v automatizaci, konkrétně si můžete zvolit, zdali kontakt z okruhu odeberete, či jej tam přidáte:

V akci je možné zvolit ten okruh, který byl vytvořen jako prázdný pro automatizaci. Kontakty s e-mailovou adresou u Seznamu, které splní podmínky a scénář automatizace, budou dále přeneseny do vytvořeného kruhu v Skliku:

Našli jste odpověď?