Kvůli změnám podmínek od Facebooku je nyní nutností, aby měla pro instalaci vlastní záložky (custom tab) vaše stránka alespoň 2000 "likes".

Jednou z možností, jak sbírat e-mailové kontakty z FB přímo do Ecomailu, je přidat formulář přímo do vaší Facebookové stránky. Uživatelé se tak mohou zaregistrovat k odběru e-mailů přímo z Facebooku.

Podobný formulář se přidá do Facebookové stránky jako nová záložka neboli "Tab". U Ecomailu je velmi jednoduché podobný tab do vaší Facebookové stránky přidat.

Pozor! FB page tab je možný pouze u stránek, které mají 2000+ sledujících. Jedná se o interní pravidla FB.

Jak na to?

Nejprve si v Ecomailu vyberte seznam kontaktů, do kterého chcete e-maily nasbírat, jděte do sekce "Formuláře" v levém menu seznamu kontaktů a vyberte možnost "Úpravy starších formulářů" v pravém dolním rohu.

Zde zvolíte možnost "Facebook tab" a budete přesměrovaní na Facebook.

V následujícím kroku stačí vybrat stránku, na kterou chcete tento tab přidat (musíte být administrátor této stránky).

Potvrďte přidání stránky a je hotovo.

Chcete-li změnit obrázek nebo název záložky, jděte do nastavení vaší stránky na Facebooku a v záložce "Apps" klikněte u aplikace Ecomail.cz na nastavení. Zde můžete nahrát vlastní obrázek, nebo nastavit vlastní nadpis záložky.

Nastavení formuláře pro sběr kontaktů, tedy nadpis, pole formuláře a barvy, je společné pro formulář, který je hostovaný u Ecomailu. Nastavení provedete v daném seznamu kontaktů a také v sekci "Úpravy starších formulářů", jako jste nastavovali celé propojení s Facebook Tab.

Pro vytvoření hostovaného formuláře zvolíte první možnost viz. printscreen ⬇

Našli jste odpověď?