Co je to doména a proč je třeba ji ověřit, zjistíte tomto článku. Je zde i uvedeno, jaký je rozdíl mezi doménou druhého a třetího řádu (subdoménou). Pro ověření bounce domény (domény třetího řádu) pomocí CNAME záznamu pokračujte na tento článek.

V tomto článku naleznete

  1. Jak ověřit doménu druhého řádu

  2. Nejčastější otázky

Dáváte přednost instruktážnímu videu?

Textový (TXT) záznam SPF* již není třeba v hostingu ověřovat. Dle nového nastavení našeho odesílacího serveru je jeho doplnění a ověření provedeno automaticky od nás. Pokud tedy ověřujete doménu 2. řádu (např. domena.cz), postačí, když v hostingu nastavíte pouze DKIM záznam. Po jeho ověření vaše doména plně odpovídá požadavkům poštovních klientů a principům dobré doručitelnosti.

*SPF záznam slouží jako obrana proti spamu a phishingu, jelikož ověřuje, zda je server odesílatele oprávněn k zasílání e-mailů jménem dané domény. Jeho nastavením je potvrzena legitimita odeslaného e-mailu.

Jak ověřím doménu pomocí DKIM záznamu?

  1. Přihlaste se do svého webhostingu, respektive tam, kde má Vaše doména uložené své jmenné servery a kde se tento záznam upravuje

---> nejste si jistí, kde to je? Nevadí -> poslouží k tomu registr domén nic.cz, kde je tato informace k nahlédnutí:

2. Vyberte si doménu, kterou chcete ověřit a zvolte možnost úpravy DNS záznamů

3. Přidejte nový textový (TXT) záznam, konkrétně DKIM:


název: ecomail._domainkey
hodnota: v=DKIM1; k=rsa; h=sha256; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0diuxLOeJJuRRu6v4Xnau70JIEEFGnkiiu6PK3i+1pGKyoLOyJFzk+Ah8zRoujJSzv95nxtDYERVpGxfgu+JXkV3ZDJucMkd/SxKIQ8pJ0Uk1MKKkUFnYgvOxW5Umq8VNpstZZfjhCRcYgb1Iw+oFabBbfShIM98yuaN7Q7KKcQIDAQAB

4. Nezapomeňte změny potvrdit.

5. Nyní je u vašeho hostingu DNS záznam přidán. Během 48 hodin by se měla změna projevit. Stav ověření domény můžete kontrolovat ve vašem účtu v sekci Domény kliknutím na tlačítko “Zkontrolovat nastavení DNS”:

Tip: Pokud si nejste jisti, vložte do svého Ecomail účtu do sekce "Domény" vaši doménu. Aplikace vám ukáže, jakou hodnotu v hostingu nastavit.

Zlepšete ještě více svou doručitelnost pomocí trackovací domény.


Nejčastější otázky


Aplikace hlásí, že doména není ověřená. Přitom ji ověřenou mám.

Pokud se vám před odesláním kampaně objevuje hláška, že doména není ověřená, a přitom v sekci Domény svítí doména jako ověřená, zkontrolujte, zda v nastavení kampaně odesíláte z této domény. Není v doméně překlep? Nepoužíváte e-mail s jinou doménou, která není v účtu ověřena?
Pokud ano, můžete doménu ověřit dle postupu výše.
Nebo odesílat z již ověřené domény.

Nemám žádnou vlastní doménu, co s tím?

Vlastní doménu si můžete zřídit u jednoho z mnoha webhostingů jako je Wedos, Active24 a další.

Našli jste odpověď?