Co je to doména a proč je třeba ji ověřit, zjistíte tomto článku. Je zde i uvedeno, jaký je rozdíl mezi doménou druhého a třetího řádu (subdoménou). Pro ověření bounce domény (domény třetího řádu) pomocí CNAME záznamu pokračujte na tento článek.

Dáváte přednost instruktážnímu videu?

Textový (TXT) záznam SPF* již není třeba v hostingu ověřovat. Dle nového nastavení našeho odesílacího serveru je jeho doplnění a ověření provedeno automaticky od nás. Pokud tedy ověřujete doménu 2. řádu (např. domena.cz), postačí, když v hostingu nastavíte pouze DKIM záznam. Po jeho ověření vaše doména plně odpovídá požadavkům poštovních klientů a principům dobré doručitelnosti.

*SPF záznam slouží jako obrana proti spamu a phishingu, jelikož ověřuje, zda je server odesílatele oprávněn k zasílání e-mailů jménem dané domény. Jeho nastavením je potvrzena legitimita odeslaného e-mailu.

Jak ověřím doménu pomocí DKIM záznamu?

  1. Přihlaste se do svého webhostingu, respektive tam, kde má Vaše doména uložené své jmenné servery a kde se tento záznam upravuje

---> nejste si jistí, kde to je? Nevadí -> poslouží k tomu registr domén nic.cz, kde je tato informace k nahlédnutí:

2. Vyberte si doménu, kterou chcete ověřit a zvolte možnost úpravy DNS záznamů

3. Přidejte nový textový (TXT) záznam, konkrétně DKIM:


název: ecomail._domainkey
hodnota: v=DKIM1; k=rsa; h=sha256; p=MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQC0diuxLOeJJuRRu6v4Xnau70JIEEFGnkiiu6PK3i+1pGKyoLOyJFzk+Ah8zRoujJSzv95nxtDYERVpGxfgu+JXkV3ZDJucMkd/SxKIQ8pJ0Uk1MKKkUFnYgvOxW5Umq8VNpstZZfjhCRcYgb1Iw+oFabBbfShIM98yuaN7Q7KKcQIDAQAB

4. Nezapomeňte změny potvrdit.

5. Nyní je u vašeho hostingu DNS záznam přidán. Během 48 hodin by se měla změna projevit. Stav ověření domény můžete kontrolovat ve vašem účtu v sekci Domény kliknutím na tlačítko “Zkontrolovat nastavení DNS”:

Tip: Pokud si nejste jisti, vložte do svého Ecomail účtu do sekce "Domény" vaši doménu. Aplikace vám ukáže, jakou hodnotu v hostingu nastavit.

Zlepšete ještě více svou doručitelnost pomocí trackovací domény.


FAQ:

Aplikace hlásí, že doména není ověřená. Přitom ji ověřenou mám.

Pokud se vám před odesláním kampaně objevuje hláška, že doména není ověřená, a přitom v sekci Domény svítí doména jako ověřená, zkontrolujte, zda v nastavení kampaně odesíláte z této domény. Není v doméně překlep? Nepoužíváte e-mail s jinou doménou, která není v účtu ověřena?
Pokud ano, můžete doménu ověřit dle postupu výše.
Nebo odesílat z již ověřené domény.

Nemám žádnou vlastní doménu, co s tím?

Vlastní doménu si můžete zřídit u jednoho z mnoha webhostingů jako je Wedos, Active24 a další.

Našli jste odpověď?