Nastavení formuláře s nabídkou e-booku nebo jiných materiálů, které chcete poskytnout novým zákazníkům výměnou za jejich e-mailový kontakt, není u Ecomailu žádný problém. Vlastně se jedná se o jednu z nejběžnějších automatizací. 

1. Nový seznam kontaktů

Nejprve si vytvořte nový seznam kontaktů, do kterého se budou kontakty přidávat po odeslání vyplněného formuláře z vašeho webu.

2. Formulář na váš web

Následně si v tomto seznamu kontaktů připravte webový formulář nebo pop-up. Více o tvorbě a vložení formuláře na vaše stránky naleznete zde.

3. Vytvoření e-mailu

Dále je třeba vytvořit šablonu e-mailu (v sekci šablony), který se uživateli odešle po vyplnění formuláře. Součástí e-mailu by měl být odkaz ke stažení e-booku (např. přes tlačítko). Nedoporučujeme posílat jako přílohu. Jak na vytvoření šablony se dozvíte v tomto článku.

4. Nastavení automatizace

Jakmile budete mít vše připravené, můžete se pustit do nastavení automatizace. Klikněte na "Automatizace", poté "Nová automatizace", zadejte název automatizace a vyberte seznam kontaktů, ke kterému chcete automatizaci nastavit.


Následně vyberte "Přidat trigger" a jako trigger zvolte "Přihlásí se do seznamu".

Poté nastavte, co se stane, když se uživatel přihlásí k odběru. Klikněte na plus pod triggerem a jako Novou akci zvolte "E-mail". Následně vyplňte základní informace ke kampani, která uživateli přijde na e-mail. 

Výsledkem je takto nastavená automatizace, která začne fungovat, jakmile kliknete vpravo nahoře na "Spustit automatizaci":

Našli jste odpověď?