Nastavení formuláře s nabídkou e-book nebo jiných materiálů, které chcete poskytnout vašim zákazníkům výměnou za jejich e-mailový kontakt, není u Ecomailu žádný problém. Jedná se vlastně o jednu z běžných automatizací. 

1. Nový seznam kontaktů

Nejprve si vytvořte nový seznam kontaktů, do kterého se budou přidávat kontakty po odeslání vyplněného formuláře z vašeho webu.

2. Formulář na váš web

Následně si k tomuto seznamu kontaktů nastavte webový formulář nebo pop-up. Více o tvorbě a vložení formuláře na vaše stránky naleznete zde.

3. Vytvoření e-mailu

Dále je nutné vytvořit šablonu e-mailu (v sekci šablony), který se odešle uživateli, který projevil zájem o e-book nebo jiný materiál. Součástí e-mailu by měl být odkaz ke stažení e-booku. (Např. tlačítko) Nedoporučujeme posílat jako přílohu. Jak na vytvoření šablony se dozvíte v tomto článku.

4. Nastavení automatizace

Jakmile budete mít vše připravené, můžete se pustit do nastavení automatizace. Klikněte na "Automatizace", poté "Nová automatizace", vyplňte název automatizace a seznam kontaktů, ke kterému chcete automatizaci nastavit a následně vyberte "Přidat trigger" a jako trigger zvolte "Přihlásí se do seznamu".

Poté musíte nastavit, co se stane, když se uživatel přihlásí k odběru. Kliknete na plus, nastavíte další akci "E-mail" a vyplníte základní informace ke kampani, která uživateli přijde na e-mail. 

Výsledkem je takto nastavená automatizace, která začne fungovat, jakmile kliknete vpravo nahoře na "spustit automatizaci"

Našli jste odpověď?