Dáváte přednost instruktážnímu videu?

Při vytváření uvítací automatizace je doporučená frekvence spouštění “pouze jednou”. Triggerem automatizace je “přihlášení do seznamu”.

TIP: Začněte budovat povědomí o vlastní značce a kvalitní vztah s vašimi kontakty pomocí cíleného e-mailingu - využijte našich přednastavených automatizací nebo si vytvořte vlastní automatizaci krok po kroku dle návodu v tomto článku.

Na jaké kontakty se automatizace spustí?

Díky tomuto spouštěči se automatizace spustí pouze na nové kontakty, které se dosud v daném seznamu kontaktů nevyskytovaly. Spuštění automatizace s tímto triggerem se týká kontaktů, které se k Vašemu mailingu přihlásí skrze formulář na Vašem webu, ručně importovaných kontaktů (zde je ovšem zapotřebí v posledním kroku importu zaškrtnout pole “na tyto kontakty spustit automatizaci”) nebo na kontakty z objednávek (pluginy) nebo z vlastní integrace pomocí API.

Mám nastavený trigger. Co dál?

Dalším krokem standardně bývá akce odeslání e-mailu, protože reagujete na aktivní čas kontaktu. Okamžitě při zaznamenání přihlášení tak kontaktu doručíme obsah, který ho může zajímat (přivítání, sleva na první nákup nebo e-book, který jste slíbili v textaci formuláře).

E-mail je při tomto nastavení odesílán hned potom, co uživatel splní úvodní trigger (přihlášení).

Další scénář událostí je samozřejmě ve vaší režii. Můžete například před odesláním e-mailu reagovat na to, z jakého zdroj kontakty pochází.

TIP: Přejete si uvítací e-mail odeslat pouze na kontakty z formuláře? V tomto případě můžete využít akce podmínka. Ta rozliší kontakty podle toho, zda nastavenou podmínku splní (a zařadí se do větve ANO) a může pro ně následovat zcela odlišný scénář než pro ty, kteří nesplní (a zařadí se do větve NE).

Jaký obsah mohu poslat?

Obsahem uvítacích e-mailů z e-shopu např. bývá slevový kupón na první nákup. Potřebné informace o slevových kupónech naleznete v tomto samostatném článku.

Pokud kontakty lákáte na e-book, posílejte odkaz na Váš web, kde si mohou e-book stáhnout nebo posílejte kapitoly postupně (a vytvořte tak uvítací "seriál").

(TIP) Nastavení uvítací automatizace se zprávou na FB Messenger

Facebook messenger doporučujeme využívat v kombinaci s odeslání e-mailu. Než se však pustíte do tvorby FB Messenger zprávy, je nezbytné propojit váš účet v Ecomailu s Facebookem -> postupujte následovně:

1. Připojte Facebook stránku, pomocí které chcete se zákazníky komunikovat, a to libovolného seznamu v sekci "Facebook integrace". Jak propojit Ecomail s Facebookem se dočtete zde.

2. "Whitelistujte" stránku, na kterou umístíte pop-up pro zobrazení Messengeru. U připojené stránky klikněte na tlačítko "Nastavení FB Messengeru" a vložte doménu, na které bude váš pop-up zobrazen. Ujistěte se, že vkládáte přesný název vaší domény, nikoliv konkrétní stránku nebo odkaz se znaky navíc (znaky jako / ? # apod.)

3. Vytvořte aplikaci https://developers.facebook.com/apps/, vyplňte název a e-mail. Dále nemusíte vkládat žádné další produkty do aplikace, pro funkci messengeru postačí vygenerované APP ID, které naleznete v levém horním rohu.

4. Pokud nemáte na svém webu inicializován Facebook script, přidejte ho do své stránky (https://developers.facebook.com/docs/javascript/quickstart/). Nezapomeňte ve scriptu nahradit vaším APP ID.

5. Aktivujte v pop-upu možnost "Poslat do Messengeru". Jděte do seznamu kontaktů, klikněte na záložku “formuláře” a vyberete si pro sběr kontaktů "pop-up okno".


6. Poté si nastavíte pop-up dle svých preferencí (vzhled, font, popis aj.). Následně vložte obsah Messenger.

Nakonec nastavte parametry pro svou Facebookovou stránku.

V tuto chvíli by měl být Ecomail v pořádku propojený s Facebookem. Můžete se tak pustit do dalšího nastavení automatizace. Po odeslání e-mailu můžete nastavit například libovolnou dobu čekání a následně odeslat “FB Messenger zprávu”. Tuto možnost naleznete v sekci “akce” v automatizaci.

Nyní už stačí jen nastavit obsah Messenger zprávy.

Jakmile se uživatel zaregistruje k odběru novinek, odešle se zpráva na Messenger. Příchozí zpráva, která dorazí do chatu, může vypadat třeba takto:

A to je vše. Po přihlášení uživatele k odběru můžete se zákazníkem komunikovat ještě 24 hodin přes Messenger a někdy v budoucnu mu případně poslat 1 upomínkovou zprávu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na support@ecomail.cz

Našli jste odpověď?