Pokud chcete odesílat zákazníkům slevové kupóny, uděláte to velmi snadno skrze naše automatizace.
První krok bude nahrání samotných kupónů do vašeho Ecomail účtu. Záložku slevové kupóny naleznete v hlavním černém menu pod záložkou "Další", sekce Slevové kupóny (tato funkce je dostupná pouze v tarifu Marketer+).

Merge tag *|ECM_COUPON|* funguje pouze v Automatizacích.

Před importem do aplikace

V této sekci můžete vytvářet neomezené množství složek, které si samozřejmě lze pojmenovat dle libosti. Ke každé složce je přiřazen vlastní merge tag, který vložíte do šablony e-mailu. Díky němu dochází k odeslání unikátního kupónu každému příjemci.

Pozor na to, že unikátní slevové kupóny je možné odesílat pouze v automatické kampani. V běžné kampani je možné využít jedině univerzální slevový kód.

Důležité je při tvorbě šablony myslet na to, z jaké složky si přejete kupóny čerpat a vložit relevantní merge tag, který se k dané složce vztahuje a bude z ní slevové kupóny čerpat.

Expiraci kupónů, výši slevy, možnost opakovaného užití apod. nastavujete ve Vašem e-shopu, informovat uživatele o vypršení platnosti kódu můžete v běžném textu. Nastavení celého procesu závisí na konkrétním scénáři. Není Vám cokoliv jasné? Neváhejte nás kontaktovat na support@ecomail.cz.

Slevové kupóny jsou čerpány dle data vložení - pokud tedy budete složky kupónu pravidelně doplňovat, budou jako první odesílané starší kupóny ve složce.

Import kupónů

Slevové kupóny jsou zařazeny do složek pro snadnější orientaci. Pro nahrání můžete vybrat buď složku Výchozí nebo klikněte na Přidat složku a vytvoříte si svou vlastní -> tak můžete mít v různých složkách rozdílné kupóny (např. s rozdílnou výší slevy nebo platností).


V konkrétní složce poté zvolíte Importovat slevové kupóny a nahrajete dokument, který kupóny obsahuje.

Pro nahrání klikněte na importovat slevové kupóny.

Můžete využít jak přímé vložení do textového pole, kde každý kupón musí být na novém řádku, tak nahrát csv soubor, který kupóny obsahuje -> zde platí stejné pravidlo, tedy že každý kupón musí být na novém řádku, aby se oddělily.

Formát kupónu záleží na vás. Řídit se bude především tím, jak máte nastaven systém kupónů ve svém e-shopu apod.
Typicky jde však o kombinaci textu a čísel nebo číselnou řadu - ale nezapomeňte, že maximální hodnota proměnné typu int (tj. číslo) je 2147483647.

Tvorba šablony

Nyní je potřeba připravit šablonu, která bude obsahovat konkrétní merge tag pro slevový kupón z dané složky:
pro složku Výchozí je nastaven merge tag: *|ECM_COUPON|*
pro ostatní složky (Vámi vytvořené) se pro rozlišení za merge tag přidává číslo,
tj. např. *|ECM_COUPON_1|*

Jakmile bude v šabloně příslušný merge tag použit několikrát (např. v předmětu, v textovém bloku, na tlačítku), propíše se vždy příslušný kupón pro daný kontakt (tj. jeden stejný kód kupónu).

Merge tag může být v šabloně použit např. tímto způsobem:

Nastavení automatizace

V neposlední řadě je zapotřebí nastavit samotnou Automatizaci, která bude slevový kupón rozesílat -> tj. jednou z jejích akcí bude odeslání e-mailu s merge tagem slevového kupónu.

Vytvořte tedy Automat s libovolným triggerem a v jedné z akcí vyberte možnost "odeslat e-mail" a vyberte šablonu e-mailu s použitým merge tagem pro slevové kupóny.

Přehled odeslaných kupónů

Na záložce slevové kupóny můžete vidět čísla jak odeslaných kupónů, tak těch které máte k dispozici. Na grafu máte zobrazený měsíční přehled odeslaných kupónů včetně těch posledních odeslaných (komu, v jaký čas a konkrétní kupón).

Mazání kupónů

Pokud chcete smazat všechny zbývající kupóny, které máte nahrány v dané aktivní složce, stiskněte tlačítko Smazat zbývající kupony.

Připomenutí posledního kupónu

Chcete kontaktu připomenout poslední kupón, který jste mu odeslali? Poslouží k tomu merge tag *|ECM_LAST_COUPON|*. Tento merge tag vložte do šablony, kterou kontaktu budete opět přes Automatizaci odesílat.

Nedostatek kupónů

Aplikace Vás v notifikaci (v aplikaci a v e-mailu) upozorní na nedostatek kupónů automaticky - a to konkrétně, pokud je množství kupónů pod 15% svého původního množství.

Našli jste odpověď?