Pokud chcete odesílat zákazníkům slevové kupóny, uděláte to velmi snadno skrze naše automatizace.
První krok bude nahrání samotných kupónů do vašeho Ecomail účtu. Záložku slevové kupóny naleznete zde: Správa účtu - Slevové kupóny.

Merge tag *|ECM_COUPON|* funguje pouze v automatizacích, přes klasické kampaně se tento merge tag nenahradí kupónem.

Import kupónů

Pro nahrání klikněte na importovat slevové kupóny. Formát kupónu záleží na vás, řídit se bude především tím, jak máte nastaven systém kupónů ve svém e-shopu apod.

Můžete využít jak přímé vložení do textového pole, kde každý kupón musí být na novém řádku, tedy například takto:

Nebo lze nahrát csv soubor, který kupóny obsahuje. Zde platí stejné pravidlo, tedy každý kupón na nový řádek.

Tvorba šablony

Nyní je potřeba připravit šablonu, ve které bude merge tag pro slevový kupón *|ECM_COUPON|*. Jakmile bude v šabloně tento merge tag několikrát, propíše se všude stejný (jeden) kupón.

Šablona může vypadat například následovně:

Nastavení automatizace

Jako třetí krok je nastavení samotné automatizace, která bude slevový kupón obsahovat v šabloně e-mailu. Vytvoříme si tedy základní automat, který při triggeru Přihlášení do seznamu odešle e-mail s šablonou slevový kupón.

Řazení kupónů do složek

Kupóny si můžete řadit do jednotlivých složek, které si vytvoříte přes Složky kupónů - Přidat složku. Složky můžete následně mazat či přejmenovat.

V jednotlivých složkách tak můžete mít kupónů pro různé akce a kategorie. Pro použití pak v šabloně použijte merge tag s přidanou hodnotou dané složky - tento merge tag se vám zobrazí v konkrétní složce (viz screenshot - *|ECM_COUPON_4|*).

Přehled odeslaných kupónů

Na záložce slevové kupóny můžete vidět čísla jak odeslaných kupónů tak těch, které máte k dispozici. Na grafu máte zobrazený měsíční přehled odeslaných kupónů včetně těch posledních odeslaných (komu, v jaký čas a konkrétní kupón).

Mazání kupónů

Pokud chcete smazat všechny zbývající kupóny, které máte nahrány v dané aktivní složce, stiskněte tlačítko Smazat zbývající kupony.

Připomenutí posledního kupónu

Chcete kontaktu připomenout poslední kupón, který jste mu odeslali? Poslouží k tomu merge tag *|ECM_LAST_COUPON|*. Tento merge tag vložte do šablony, kterou kontaktu budete přes automatizaci odesílat.

Našli jste odpověď?