Propojte Ecomail s vaším e-shopem na platformě Webareal. Toto propojení synchronizuje v reálném čase vaše objednávky a kontakty zákazníků do Ecomailu. Data z vašeho e-shopu můžete následně využít pro personalizaci e-mailů a automatické scénáře.

Propojení je velmi snadné a zabere pouze pár minut.

Jak nainstalovat doplněk?

1. Přihlaste se do vašeho účtu Webareal a přejděte na stránku Doplňky > Najít doplňky. Zde vyhledejte doplněk Ecomailu k instalaci. Přejděte do detailu tohoto doplňku a zvolte možnost "Přidat do eshopu".

2. Doplněk se zobrazí v sekci Nainstalované doplňky. Integrace v tuto chvíli vyžaduje další úpravy, přejděte tedy do "Nastavení".

3. V Nastavení poté volíte možnost Nastavení doplňku > Přejít na nastavení. Budete přesměrování do Ecomailu.

4. Nyní se přihlaste do účtu v Ecomailu. Pokud účet nemáte založený, můžete si jej v tomto kroku vytvořit.

5. Po přihlášení budete přesměrování do detailu nastavení integrace. Zde zvolíte seznam kontaktů, do kterého si přejete data z Webarealu přenášet. Přihlašovací e-mail do Webarealu vyplníme za vás. Poté klikněte na "Propojit".

7. Pro dokončení nastavení integrace už jen stačí přidat 2 webhooky do vašeho e-shopu pro synchronizaci dat v reálném čase. Webhooky můžete přidat ve vašem e-shopu v sekci Další služby > Webhook a nebo na této adrese.

8. Nejdříve vytvořte webhook s eventem Vytvoření objednávky. Název webhooku můžete zvolit libovolný. Jako URL adresu vložte: https://bluas9hb9k.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/default/webareal-webhooks-handler

9. Druhý webhook bude s eventem Vytvoření registrovaného zákazníka. Název webhooku můžete opět zvolit libovolně. Jako URL adresu vložte: https://bluas9hb9k.execute-api.eu-west-1.amazonaws.com/default/webareal-webhooks-handler

Následně uvidíte v sekci "Webhook" dva vytvořené webhooky a máte hotovo.

10. To je vše! 🎉 Nyní je váš e-shop propojen s Ecomailem a v sekci "Integrace" uvidíte Aktivní propojení > Webareal.

Pokud budete mít k integraci jakékoliv dotazy, tak se nám neváhejte ozvat na adrese support@ecomail.cz nebo na našem on-line chatu. 🙂

Našli jste odpověď?