Integrace s Webarealem
Propojte Ecomail s vaším e-shopem na platformě Webareal. Toto propojení synchronizuje v reálném čase vaše objednávky a zákazníky do Ecomailu
Lucie Baránková avatar
Autor: Lucie Baránková
Aktualizováno před více než týdnem

Propojte Ecomail s vaším e-shopem na platformě Webareal. Toto propojení synchronizuje v reálném čase vaše objednávky a kontakty zákazníků do Ecomailu. Data z vašeho e-shopu můžete následně využít pro personalizaci e-mailů a automatické scénáře.

Propojení je velmi snadné a zabere pouze pár minut.

V nápovědě naleznete:


Co všechno integrace přenáší?

Po napojení s Webarealem se do vašeho účtu v Ecomailu začnou real-time přenášet nové kontakty po odeslané objednávce, či registraci ve Vašem e-shopu. Kontakty musí zaškrtnout souhlas s hromadnou rozesílkou. V případě zájmu přenosu historických kontaktů lze vaše zákazníky přenést pomocí hromadného importu.

Kontakty se přenesou do zvoleného seznamu kontaktů se základními údaji, objednávkou a štítkem "webareal". Objednávku naleznete v detailu kontaktu, v sekci "Provedené nákupy":

Na nové kontakty lze spouštět také Welcome automat.

Jak nainstalovat doplněk?

1. Přihlaste se do vašeho účtu Webareal a přejděte na Další služby > Doplňky > Najít doplňky. Zde vyhledejte doplněk Ecomailu k instalaci. Přejděte do detailu tohoto doplňku a zvolte možnost "Přidat do eshopu".

2. Doplněk se zobrazí v sekci Nainstalované doplňky. Integrace v tuto chvíli vyžaduje další úpravy, přejděte tedy do "Nastavení". Poté budete přesměrováni do Ecomailu.

3. Nyní se přihlaste do účtu v Ecomailu. Pokud účet nemáte založený, můžete si jej v tomto kroku vytvořit.

4. Po přihlášení budete přesměrování do detailu nastavení integrace. Zde zvolíte seznam kontaktů, do kterého si přejete data z Webarealu přenášet. Přihlašovací e-mail do Webarealu vyplníme za vás. Poté klikněte na "Propojit".

5. To je vše! 🎉 Nyní je váš e-shop propojen s Ecomailem a v sekci "Integrace" uvidíte Aktivní propojení > Webareal.


Pokud budete mít k integraci jakékoliv dotazy, tak se nám neváhejte ozvat na adrese support@ecomail.cz nebo na našem on-line chatu. 🙂

Dostali jste odpověď na svou otázku?